Založ si blog

V krátkosti o Benčíkovom ľavicovom extrémizme

Ján Benčík napísal blog, kde vraj loví okrem pravicových extrémistov aj tých ľavicových.

Áno, poukazuje na úzko a tendenčne zadefinovanú skupinu vychádzajúcu zo stalinistického poňatia komunizmu jemne seknutého nacionalizmom. Vytvára falošnú predstavu, že ľavicoví extrémisti sú len tí všeslovansky ladeni cosplayeri červenej armády, o kozmopolitných open borders fanatikoch, ktorí dnes z ľavého spektra páchajú najväčšie škody, však zaryto mlčí. Že by sa pustil do najagresívnejšívnejšej krajne ľavicovej skupiny dneška, ktorá vychádza skôr z modernizovanej trockistickej či spartakovskej tradície a metodiku čerpá z kropotkinovského anarchokomunizmu, toho sa asi nedočkáme. To by si musel Benčík nasypať za lopatu popolu na hlavu, keďže sám propagoval spolu s poslancom Poliačikom extrémistické hnutie ANTIFA, ktoré niektoré štáty USA už vyhlásili za teroristickú organizáciu.

Za propagáciu tejto násilnej skupiny, ktorá nedávno zdemolovala polku Hamburgu a bežne (nielen) vyzýva na fyzické útoky voči každému, kto stojí napravo od Baracka Obamu, sa tiež odmietol ospravedlniť. Vraj mu plagát „doniesol Martin,“ dali si fotečku a nikto „neskúmal,“ čo na plagátiku bolo. Detinská výhovorka, nedostatočná vzhľadom na závažnosť skutočnosti, že sa Európskou úniou ocenený hrdina protiextrémistického boja vyfocuje s extrémistickou symbolikou a pohybuje sa v okruhu jej proponentov. Nech si Benčík teatrálne ukazuje prstom na vybranú skupinku boľševikov, svoje krajne ľavicové konexie neskryje. Opakovane ignoruje vlastné štandardy, ktorých dodržiavanie vyžaduje od každého, koho bohorovne lustruje.

A zameraním sa na tak špecificky ohraničenú skupinu krajných ľavičiarov, ktorú prezentuje ako ľavicových extrémistov ako takých, len napovedá, kde asi ležia jeho sympatie, keďže úroda agresívnych antifáckych vymetencov je aj na Slovensku hojná. Benčík by to mal vedieť, tvoria predsa tvrdé jadro jeho fanklubu, ako som sa mal šancu sám presvedčiť. Veď jeden z nich aj na besede s Levoslavom na jedného benčíkoskeptika naradostene vykríkol, „ale my sme na pána [Benčíka] hrdí, ty kkt!“, a neskôr sa nám prišiel vyhrážať s tým, že si pozerá naše jbnt ksichty a učí sa ich naspamäť.

poliacik-bencik

Pán Benčík vo svojom blogu píše o vonkajších podobnostiach medzi krajnou ľavicou a extrémnou pravicou. Napríklad o posadnutosti oboch skupín vlajkami. Sranda, akoby mu unikalo, že aj tí antifáci sú vlajkami takí posadnutí, že sa často vystatujú vlajkami so svojím znakom, ktorý tvoria štylizované… vlajky.

Neschopný Facebook chráni antibielych rasistov

02.06.2017

Kto nás sleduje už zrejme vie, že našu satirickú stránku Prečo amerikanofilom hrabe? po masovom nahlasovaní progresívcov s podráždenými ricinami Facebook zablokoval. Ktoré pravidlá sme to viac »

Propagandistická perla GLOBSECu

11.04.2017

Len v krátkosti o kvalitnej náloži nezmyslov, ktorú najnovšie do sveta vystrelil GLOBSEC Policy Institute so svojimi odborníkmi. O nich je známe, že sú synonymom nezávislosti asi ako Amy Winehouse, viac »

Že Alt-right: Tendenčný guláš Kubka Dovčíka

15.01.2017

Jakub Dovčík, pomerne známa postavička z kruhov internetových slniečkarov (áno, budem ten termín používať, pretože niekedy proste pasuje), účastník konferencií organizovaných mimovládkami viac »

Boko Haram

V Nigérii prepustili takmer 500 domnelých členov extrémistickej skupiny Boko Haram

18.02.2018 21:41

Nigérijský súd rozhodol o prepustení dovedna 475 domnelých členov a sympatizantov militantnej skupiny Boko Haram, pričom sa odvolal na nedostatok dôkazov.

cigareta, fajčenie

Rakúšania nazbierali vyše stotisíc podpisov za zákaz fajčenia v reštauráciách

18.02.2018 21:10

Viac ako 100-tisíc ľudí podpísalo už petíciu proti plánom vlády na zrušenie úplného zákazu fajčenia v stravovacích zariadeniach v Rakúsku.

kosovo, výročie, oslava

Kosovskí poslanci oslavujú výročie nezávislosti, srbskí kolegovia schôdzu bojkotovali

18.02.2018 20:58

Kosovskí poslanci si pripomenuli desiate výročie vyhlásenia nezávislosti Kosova, najmladšieho štátu v Európe.

lanovka, Opalisko

Na lyžovačke v Rakúsku zomrel 69-ročný Slovák

18.02.2018 19:35

Slovenského lyžiara v bezvedomí našli v nedeľu na lyžiarskom svahu na vrchu Stuhleck v rakúskej spolkovej krajine Štajersko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 58197x
Priemerná čítanosť článkov: 4477x

Autor blogu

Kategórie