Založ si blog

Propagandistická perla GLOBSECu

       Len v krátkosti o kvalitnej náloži nezmyslov, ktorú najnovšie do sveta vystrelil GLOBSEC Policy Institute so svojimi odborníkmi. O nich je známe, že sú synonymom nezávislosti asi ako Amy Winehouse, no v poslednej dobe sa naozaj prekonávajú. Že tento náklad s pokojným svedomím vypustili do sveta len ukazuje, ako pevne sú presvedčení o úrovni naivity svojich skalných fanúšikov. Vážne, keby som chcel dostať na tak malý priestor podobné množstvo propagandy, musel by som v hrnci týždeň destilovať 5 vydaní Rudého práva s desiatimi plagátmi z druhej svetovej a best of DVDčkom s prejavmi Kim Čong-una, no stále by sa to koncentráciou nechytalo na predmetný dokument. O tejto štúdii úplne seriózne napísalo úplne neseriózne médium menom Topky. Celý článok stojí za prečítanie, ja teraz len tak v skratke k najväčším chuťovkám čerstvého euroatlantického pamfletu.
       „Je to transakčný a oportunistický prístup k EÚ a NATO do značnej miery zdieľaný politickými elitami aj verejnosťou, pretrvávajúce silné energetické väzby s Ruskom a naivita politických elít voči geopolitickým cieľom Kremľa v strednej Európe.“ Oportunistický prístup k EÚ a NATO v preklade znamená podieľať sa na týchto štruktúrach tak, aby z toho Slováci čo najviac profitovali a aspoň v niektorých veciach si vedieť dupnúť a tvrdo vyjednávať (čo aj tak robíme málokedy). Pre globalistických zväzákov je takýto prístup samozrejme neprípustný, lebo tí, čo ich platia, požadujú bezpodmienečnú a slepú vernosť. Pragmatizmus a asertivita národných štátov V4 voči nevoleným bruselským elitám sa im v akejkoľvek forme bridí. Aj preto už niekoľko rokov šíria tú ošúchanú konšpiráciu, že kto s nimi nesúhlasí, ten pracuje pre Kremeľ. Paranoja a neprofesionalita GLOBSECárov a niekedy až detinsky hysterické správanie iných podobných „odborníkov“, sú pritom skutočnosti známe aj napriek tomu, že im mainstream do veľkej miery poskytuje mediálny štít. Kým však naši treťosektoroví samuraji aj naďalej tvoria seriózne publikácie monitorujúce voľnočasové memestránky, ktoré sú podľa nich veľkou hrozbou pre súčasné geopolitické usporiadanie, tak vieme, že si svoje dotácie jednoznačne zaslúžia.
       Ich interpretácia histórie je – ako inak – tiež nadmieru tendenčná. Píšu: Poliaci, poučení vlastnou históriou, ale hodnotením aktuálnej situácie sú najstabilnejším spojencom západu Vyšehradskej skupine.“  Vlastnou históriou, no pozrime sa na to… Na deleniach Poľska sa podieľali západné mocnosti spolu s cárskym Ruskom. Napoleon potom Poliakov využil a odhodil. Za posledných sto rokov sa handrkovali so sovietskymi komunistami, ktorým sa ubránili úplne sami bez kohokoľvek pomoci. Následne ich vyvražďovali ukrajinskí nacionalisti (ktorých pohrobkov dnes globalisti podporujú), okupovalo ich nacistické Nemecko spolu so ZSSR a ich verní západní spojenci ani nepohli prstom, aby im pomohli, až kým neboli sami napadnutí. Po vojne ich potom nechali opäť napospas Stalinovi. Ak by sa Poliaci poučili z histórie, vedeli by, že ich západ vždy predá, čo si podľa mňa aj sami uvedomujú. Z týchto skúseností zrejme pramení ich eurorealizmus.
       „Naopak, najmenej zraniteľným voči zahraničnému podvratnému vplyvu robia Slovensko aktivity občianskej spoločnosti.“ Áno, občania združení v prospech jednej myšlienky sú nositeľmi „podvratného zahraničného vplyvu“, naši mimovládkari nacecaní zahraničnými financiami zas predstavujú „aktivity občianskej spoločnosti“. Slovník ako z učebnice „Múdrosti strýka Goebbelsa pre truhlíkov“. Naozaj už len čakám, kedy sa z nejakej publikácie euroatlantického bohviečoho dozvieme, že nám sem ruskí diverzanti na mopedoch vozia vo vedrách mandelinky.
       „Vôbec najhorší, teda najviac zraniteľné Slovensko voči zahraničnému vplyvu je v oblasti postojov verejnosti.“ Och, bude treba zamakať a jednotnú ideologickú líniu populácie vygenerovať poctivou prácou zástupcov občianskej spoločnosti, medzi ktorých prirodzene patria napríklad aj autori tejto prevratnej štúdie. Už teraz cítim vôňu čerstvých dotácií.
       „Medzi odporúčania, ktoré do budúcnosti formulujú autori štúdie, zaradili zavedenie efektívnych opatrení proti podvratnému zahraničnému vplyvu i formou vytvorenia špecializovaných jednotiek na všetkých ministerstvách.“ Nó, to bude zas teplých flekov pre ľudí s vybranými kvalitami. Ministerstvo pôdohospodárstva určite ocení, že bude pri písaní vyhlášok o kombajnoch pod ideologickým dohľadom premotivovaných grantových upírov.
       „Takisto navrhujú zverejniť mechanizmy využívané na šírenie dezinformácií a podvratného vplyvu zo zahraničia, zabezpečiť a strážiť nezávislosť médií a rozvíjať na školách výchovu ku kritickému mysleniu a mediálnej gramotnosti.“ Výborne, rád si prečítam o vplyve podvratných zo zahraničia dotovaných mimovládok snažiacich sa zmeniť vnútropolitickú situáciu na Slovensku. A ideologickú výchovu potrebujú deti ako soľ, ešte by sme náhodou ich výchovu v rámci hodnotovej orientácie ponechali na rodičoch a to by tu mohla prepuknúť pluralita názorov…
       V skratke, osoby združené v rôznych podobných „prozápadných“ (v skutočnosti globalistických) a „ľudskoprávnych“ (v skutočnosti regresívne ľavicových) mimovládkach sa náturou ničím nelíšia od svojich červených predchodcov. Sú to ďalší novodobí sofisti, čo verejnosti informácie podsúvajú zásadne prostredníctvom vlastnej manipulatívnej hantýrky a sú platení priamo tými, ktorých záujmy zastupujú, logicky teda nemôžu prísť k objektívnym záverom. Opäť sú to ľudia, ktorých popisom práce je učiť Slovač úlohe poslušného satelitného štátu a spolupracujú pri tom so spriaznenými sociálnymi inžiniermi. Tí nám zase ukazujú smer k utópii, tentokrát nie komunistickej, ale progresivitistickej. Akurát to robia šikovnejšie, keďže nie sú natoľko centralizovaní. Združujú sa vo viacerých štedro dotovaných a navzájom sa legitimizujúcich neziskovkách, no ich úloha prevychovať populáciu je stále rovnaká. Režimy sa menia, zväzácka mentalita ostáva. Brať seriózne závery ich štúdií je podobne naivné, ako bezvýhradne dôverovať spravodajstvu Sputnika a Aeronetu. O nich si však aspoň nikto nerobí ilúzie, narozdiel od propagandistov à la GLOBSEC, ktorých vplyv siaha na najvyššie miesta.
       PS: Ak vám citované texty štylistikou pripomínajú verbálnu artistiku Andreja Danka, nehnevajte sa na mňa, ale na redakciu Topiek/autorov prevratnej štúdie o antiglobalistických bubákoch pod posteľou euroatlantickej spolupráce.

V krátkosti o Benčíkovom ľavicovom extrémizme

18.08.2017

Ján Benčík napísal blog, kde vraj loví okrem pravicových extrémistov aj tých ľavicových. Áno, poukazuje na úzko a tendenčne zadefinovanú skupinu vychádzajúcu zo stalinistického poňatia viac »

Neschopný Facebook chráni antibielych rasistov

02.06.2017

Kto nás sleduje už zrejme vie, že našu satirickú stránku Prečo amerikanofilom hrabe? po masovom nahlasovaní progresívcov s podráždenými ricinami Facebook zablokoval. Ktoré pravidlá sme to viac »

Že Alt-right: Tendenčný guláš Kubka Dovčíka

15.01.2017

Jakub Dovčík, pomerne známa postavička z kruhov internetových slniečkarov (áno, budem ten termín používať, pretože niekedy proste pasuje), účastník konferencií organizovaných mimovládkami viac »

Peniaze, euro, mešec

ECB prestáva nalievať peniaze do ekonomiky, ukončí nákup dlhopisov

13.12.2018 16:16

Európska centrálna banka tento mesiac ukončí program nákupu dlhopisov, ktorým niekoľko rokov podporovala infláciu a hospodársky rast v eurozóne.

lieky,  zdravotníctvo

Ústav pre kontrolu liečiv nariadil stiahnutie lieku Pleumolysin

13.12.2018 15:14

Liek sa používa pri suchom dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a zápaloch priedušiek.

jemen, loď, prístav, more, hudajda

Bojujúce strany v Jemene dospeli k dohode o Hudajde

13.12.2018 14:35

Dôjde k stiahnutiu vládnych síl, ako aj síl povstalcov zo strategicky dôležitého prístavného mesta Hudajda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 65075x
Priemerná čítanosť článkov: 5006x

Autor blogu

Kategórie