Založ si blog

Že Alt-right: Tendenčný guláš Kubka Dovčíka

Jakub Dovčík, pomerne známa postavička z kruhov internetových slniečkarov (áno, budem ten termín používať, pretože niekedy proste pasuje), účastník konferencií organizovaných mimovládkami prepojenými na NATO a ašpirant na titul kinderbenčík roka, napísal blog plný hlúpostí a zavádzania. Rád by som to zaobalil do kvetnatejšieho jazyka, no radšej dám prednosť presnosti a hlúposti či trápne zjednodušovanie, ba až účelové očierňovanie, nazvem pravým menom. Keďže v tomto blogu útočí priamo na moju osobu, tak sa pokúsim zareagovať na bludy, ktoré šíril či už o mne alebo len tak všeobecne.

S Kubkom som bol viackrát v kontakte cez zábavné výmeny názorov pod príspevkami našej satirickej stránky, ktoré ho zjavne rozosmutnili až do takej miery, že o mne musel napísať pamflet. Keď už ma tento junák korunoval na neoficiálneho slovenského lídra alt-right, tak by som prikročil najprv k jeho fundovanej definícii: „Alt-right sa bez problémov dá nazvať extrémnou pravicou a do veľkej miery ide o sofistikovanejšiu verziu neonacizmu.“ Hmmm, tak to je skvelé, tí dnešní „neonacisti“ sú až takí sofistikovaní, že im absolútne nevadí môj čiastočne židovský pôvod, ktorým som sa nikdy netajil.

Ale dobre, pokračujme ďalej. Kubko píše, že ľudia ako ja, teda temný pán slovenskej alternatívnej pravice, „v princípe nesúhlasia s demokraciou či univerzálnou rovnosťou ľudí“ a „kariérny úspech si vyžadujú na základe ich etnickej príslušnosti k národu a nie schopností či vzdelania.“ Zaujímavé. K demokracii sa vyjadrovať nebudem, keďže kto reálne číta moje články, ten vie, že som zarytý obhajca slobody prejavu, inštitútu referenda, práva na súkromie a práv jednotlivca pred právami skupín. Taktiež som veľký zástanca meritokracie a aj keď z úplne racionálnych dôvodov odmietam masovú imigráciu, chcem, aby prácu dostal vždy ten najlepší, narozdiel od zástancov diskriminácie. Tá je dnes v Európe rozšírená najmä vo forme diskriminácie pozitívnej, ktorej tlieskajú práve slniečkari. Veď to oni chcú zvýhodňovať pri kariére ľudí na základe ich pohlavia a etnickej či rasovej príslušnosti, ktorej sú ochotní dať prednosť pred schopnosťami a vzdelaním.

Majster politologickej analýzy následne zabŕdol do mediálnej sféry: „Z médií sú najväčšími podporovateľmi Alt-right v Amerike časopisy ako The Daily Stormer (predošlý názov Total Facism) alebo Breitbart news.“ Takže po prvé, ani Daily Stormer ani Breitbart, nie sú časopisy. Každopádne, tu sa naplno prejavuje Kubkova obmedzená binárna mentalita. V tom istom blogu totiž píše, že ľudia z alt-right zjednodušujú problémy na súboj „my verzus oni“. Bude to asi dosť silná projekcia, keďže presne toto robí on sám naprieč celým blogom. Menované americké weby sú v rozpore s jeho svetonázorom, preto ich bez problému hodí do jedného vreca a tvári sa, že sú vlastne prakticky rovnaké, že fašista/nacista/rasita je hocikto, kto má od neho odlišný svetonázor. Je to ako keby som sa ja tváril, že sociálny liberál Kubko, je vlastne úplne rovnaký, ako Mao Ce Tung, pretože sú odo mňa obaja naľavo a teda ich môžem pokojne zaradiť do jednej kategórie. Aby sme si to teda vyjasnili, Daily Stormer je otvorene fašistická, antisemitská a silno rasistická stránka. Nečítam ho, nepodporujem ho, nemám radosť z toho, že je populárny, ale čo už narobím. Naproti tomu Breitbart je zložený z libertariánov a konzervatívcov, najmä niekdajších podporovateľov Tea Party. Založil ho Žid menom Andrew Breitbart, ktorý zasvätil svoj život boju proti rastúcemu vplyvu slniečkarskych nezmyslov. Je to mimochodom môj veľký vzor, nech odpočíva v pokoji. Najznámejšia postava súčasného Breitbartu je Milo Yiannopoulos, gay a polovičný Žid,  ktorý vie vysmiať krajnú ľavicu a treťovlnové feministky ako nikto iný. Kubko cituje ironické titulky Milových článkov, takže si toho musí byť vedomý alebo svoju geniálnu analýzu jednoducho odflákol, a teda presvedčivo mudruje o veciach, v ktorých je stratený ako Varove légie v Teutoburskom lese. A čo o Milovi píšu jeho (poďla Kubka) alt-right komplici z Daily Stormeru? Prečítajte si sami trebárs tu a tu. Kubko zabudol spomenúť Rebel Media, jeden z mojich najobľúbenejších protrumpovských kanálov, najmä vďaka Gavinovi McInnesovi, Milovmu kamošovi. Hmm, ktovie, čo neonacisti z Daily Stormeru píšu o ňom? Takže, teraz neviem, či Kubko vo svojej liberálnej zúrivosti naozaj vidí svet tak čiernobielo alebo ma chcel naozaj len úmyselne očierniť spájaním s Daily Stormerom, za všetky tie diskusné knockouty, ktoré na našej stránke obdržal zakaždým, keď si prišiel vylievať dušu. Breitbart je taktiež výrazne proizraelský, takže máme dve možnosti – buď teda nie je alt-right alebo Kubko alt-right so svojím „problémom je každý, kto nesedí do tejto bájnej, no koherentnej predstavy, hlavne teda židia či moslimovia“, zadefinoval úplne zle.

Teraz vytrhnem z kontextu zopár slovíčok: „Celý svet vysvetľujú pomocou jednoduchých nenávistných myšlienok“, áno, to skvelo pasuje na popis slniečkarov s ich posadnutosťou skupinovými právami a vytváraním hierarchie obetí, na ktorej spodku sú tí zlí heterosexuálni bieli kresťanskí muži, ktorí si ako jediní nemôžu uplatniť nárok na kompenzáciu nejakých stáročia starých krívd, práve naopak, mali by sa všetkým ospravedlňovať, že vytvorili takmer všetko, čo je na tomto svete skvelé a prostredníctvom pozitívnej diskriminácie a pretláčania „diverzity“ sa nechať otvorene diskriminovať. Práve slniečkari sú tí, ktorí nás rozdeľujú, ako vysvetľuje tento skvelý dokument. „Dnešný svet je však neuveriteľne komplexný a výzvy ako neodvratná globalizácia, digitalizácia či automatizácia si vyžadujú  kreativitu a slobodu myslenia,“ píše ďalej chlapec, ktorý každé myslenie odlišné od toho svojho, označuje za „sofistikovanejší neonacizmus.“

Treba tiež spomenúť menší vlastný gól, ktorých si Kubko strelil už viacero, no tento je vzrušujúci na úrovni tyčka-brvno-tyčka-sieť. Majster kinderbenčík si zjavne robí vlastný priečinok so screenshotmi z našej stránky, ktoré sú podľa času zachyteného na nich, vždy ešte čerstvé. Zaujímavá obsesia, akosi nám tu táto špiceľská mentalita  začala prekvitať, škoda že títo ľudkovia už viac nemôžu nájsť uplatnenie v ŠtB, no vráťme sa k veci… Kubko píše, že mojou špecialitou sú veľmi sofistikované vtipy o moslimoch. Kubko tiež miluje stránky ako Slobodný vysierač, ktoré neustále tvrdia, že Islamský štát nemá s islamom nič spoločné. Uviedol pod citovaným odstavcom tento obrázok, ako príklad jedného z mojich sofistikovaných vtipov o vyznávačoch náboženstva mieru. Teda implikuje, že ISIS, z ktorého si na zmienenom obrázku robím srandu, je vlastne reálny zástupca moslimov. Pretože ak nie, tak je potom podľa Kubka zjavne niečo poburujúce na zosmiešňovaní genocídnej bandy fanatikov, teroristov a občasných sexuálnych partnerov kôz (ako hovorí stereotyp, ktorý je priveľmi vtipný na to, aby sme ho pri výsmechu zlu nevyužili).

Že mi „fakty väčšinou chýbajú„, k tomu sa ani nebudem vyjadrovať. Prečo amerikanofilom hrabe? je predovšetkým satirický projekt, ale vo svojej kritike islamu mám na svojej strane faktov rozhodne dosť, čo by musel uznať, keby nebol zaslepený vlastným ideologickým filtrom.

Čo sa týka Extra plus, tak som vďačný, že môžem svoje pohľady dostať medzi ľudí prostredníctvom printového média, v ktorom si môžem bez cenzúry a zasahovania otvorene napísať, čo si myslím. Preto vám odporúčam, aby ste si moje články prečítali a v tejto oblasti si názor urobili sami. Čo sa týka môjho svetonázoru; som pravičiar? Rozhodne. Som za voľný trh, čo najmenší štátny aparát, vládu zákona, garantované slobody a zodpovednosť jednotlivca za vlastné životné rozhodnutia. Obdivujem starých anglických konzervatívcov, ako je napríklad Peter Hitchens, ktorým strana – konzervatívna už len názvom – dávno uhla svetonázorovo doľava. Som alternatívny? Áno, z nutnosti, nie z voľby. Keby si kozmopolitní liberáli neurobili zo slovenského mediálneho priestoru exkluzívny klub a nesnažili sa očierniť každého, kto nepatrí do ich maličkej partie vyvolených, tak by som zrejme „alternatívny“ nebol. Pretože moje názory sú v primnohých veciach rozhodne bližšie veľkej väčšine Slovákov. To slniečkari sú alternatíva – menšina, ktorá si uzurpovala dominanciu a začala sa tváriť, že reálne reflektuje a zastupuje našu spoločnosť, ktorou práve že pohŕda a snaží sa zosmiešniť všetko tradične slovenské. To ostentatívne demonštrujú ľudia na štýl Kemku, Hvoreckého, či Ondrejíčka, pre ktorých sú bežní Slováci len plebs, akonáhle si dovolia nesúhlasiť s našou samozvanou liberálnou smotánkou.

Čo sa týka memežabiaka menom Pepe, preboha Kubo, naozaj potrebuješ preberať paranoidné fantazmagórie Clintonovej kampane, z ktorých sa vysmial snáď každý, kto nechodí na net raz ročne cez Internet Explorer? Pepe je tabula rasa, veselá či smutná žabka, ktorú môže každý použiť v takom kontexte, v akom sa rozhodne. Toto video v kontexte Pepeho naozaj silno odporúčam.

To by sme mali. Neviem, či je teda señor Dovčík taký zmätený, taký zákerný, prípadne oboje, každopádne mu ďakujem za propagáciu, snáď sa nájdu ľudia, ktorých moje názory a pohľady zaujmú a veľmi ľahko zistia, že nie som vôbec taký, akého sa ma Kubko snažil za pomoci vtesnania do tendenčne vymedzenej alt-right vykresliť. Svojimi bludmi a zavádzaním tiež ukázal vlastnú intelektuálnu neúprimnosť tak typickú pre ľudí z jeho časti názorového spektra. Podobné prízemné zjednodušujúce blogy beriem ako jasné pozitívum a znak, že naši kozmopolitní intelektuáli sú čoraz nervóznejší z toho, že mienkotvorný monopol sa im môže čoskoro vyšmyknúť z rúk aj u nás. Nech nahnevkaní slniečkari ďalej štekajú, my už sme raz tu a bude s nami treba v diskusii do budúcnosti rátať. Okydávanie v zmysle „rasista, fašista, sexista, mizogýn,“ nezabralo ani v USA a nezaberie ani tu. Verím, že rastúca skupina mladých konzervatívnych a libertariánskych intelektuálov sa tiež nenechá odradiť trápnymi podpásovkami a bude sa snažiť, aby ju bolo na Slovensku čoraz viac počuť. Nech si nás pokojne hejtujú skutoční fašisti aj slniečkari.

 

V krátkosti o Benčíkovom ľavicovom extrémizme

18.08.2017

Ján Benčík napísal blog, kde vraj loví okrem pravicových extrémistov aj tých ľavicových. Áno, poukazuje na úzko a tendenčne zadefinovanú skupinu vychádzajúcu zo stalinistického poňatia viac »

Neschopný Facebook chráni antibielych rasistov

02.06.2017

Kto nás sleduje už zrejme vie, že našu satirickú stránku Prečo amerikanofilom hrabe? po masovom nahlasovaní progresívcov s podráždenými ricinami Facebook zablokoval. Ktoré pravidlá sme to viac »

Propagandistická perla GLOBSECu

11.04.2017

Len v krátkosti o kvalitnej náloži nezmyslov, ktorú najnovšie do sveta vystrelil GLOBSEC Policy Institute so svojimi odborníkmi. O nich je známe, že sú synonymom nezávislosti asi ako Amy Winehouse, viac »

Británia, Rusko, Ukrajina, vlajka, ambasáda, Kyjev

Rusi vyhostili ukrajinskú novinárku. Doma je podozrivá z vlastizrady

13.12.2018 16:44

Okrem vyhostenia musí Bojková zaplatiť aj pokutu vo výške 5000 rubľov (66 eur).

Peniaze, euro, mešec

ECB prestáva nalievať peniaze do ekonomiky, ukončí nákup dlhopisov

13.12.2018 16:16

Európska centrálna banka tento mesiac ukončí program nákupu dlhopisov, ktorým niekoľko rokov podporovala infláciu a hospodársky rast v eurozóne.

lieky,  zdravotníctvo

Ústav pre kontrolu liečiv nariadil stiahnutie lieku Pleumolysin

13.12.2018 15:14

Liek sa používa pri suchom dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a zápaloch priedušiek.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 65081x
Priemerná čítanosť článkov: 5006x

Autor blogu

Kategórie